O nás

Již 30 let vám pomáháme být nejlepšími v oboru.

Historie JPS

Společnost JPS byla založena třemi mladými elektroinženýry v hospodě U Pětníku v roce 1993.

Cílem bylo přivést na porevoluční trh kvalitní dentální výrobky a přístroje, které v ČR dosud nebyly a pomoci tak zubním lékařům a zubním laboratořím v jejich práci.

Proto první oblastí, na kterou se firma JPS orientovala, bylo kompletní vybavení zubních laboratoří. Dovážela zejména špičkové výrobky z Německa a Rakouska od společností SCHICK, LELEUX, SCHWERT, DURR. Brzy se stala exkluzivním dodavatelem finských přístrojů DIGORA a celého portfolia rentgenových přístrojů.

Jak se s firmou postupně seznamovali zubní lékaři, vznikala i od nich poptávka po materiálech. Podařilo se navázat spolupráci s rakouskou firmou Comesa, která zde zastupovala německou firmu ESPE. Comesa plánovala odchod z českého trhu, tak společnost JPS převzala nejen její sklad, ale i obchodní kontakty. Firma ESPE mezitím ustanovila v ČR své zastoupení a JPS se tak stala velkoobchodním dodavatelem těchto výrobků. Po fúzi firem ESPE a 3M se také stala jedním z významných dodavatelů firmy 3M a je jím dodnes.

Čeští zubní lékaři věděli, jak je důležitá preventivní péče o zuby, a snažili se stále více o ni přesvědčovat i své pacienty a nabízet jim nejlepší možnosti. Proto uvítali, když se JPS podařilo dojednat exkluzivní zastoupení švýcarské značky CURAPROX a tento kvalitní sortiment uvést na český trh. Velký zájem kromě klasických kartáčků byl zejména o mezizubní kartáčky, které nebyly ještě v 90. letech v ČR běžné, a také o další novinky.

Významným mezníkem v existenci společnosti se v polovině 90. let stalo rozšíření působnosti na oblast ortodoncie. Podstatná byla zejména exkluzivní smlouva na dodávky produktů společnosti 3M pro český a později i slovenský trh, kam firma v roce 2004 rozšířila svou činnost. Podařilo se jí získat také distribuci zubních souprav CEFLA, největšího evropského výrobce v této oblasti. Další výrazný úspěch zaznamenala společnost v roce 2005, kdy pronikla na implantologický trh s produkty švédské firmy Astra Tech.

V současné době dodává celé portfolio výrobků pro implantologii, je exkluzivním dodavatelem implantačních systémů Astra Tech, Ankylos, XiVE, izraelského implantačního systém MIS, švýcarských kostních náhrad Geistlich. S implantologickými systémy od firmy Dentsply získala i kompletní nabídku zubních souprav Sirona a skenovacího přístroje Primescan.

JPS se kromě plnění svých komerčních cílů věnuje intenzivně také osvětové činnosti a vzdělávání. Akademie JPS se specializuje na certifikované vzdělávání ve všech oborech stomatologie formou seminářů i praktických kurzů.

Ruku v ruce s rozšiřováním pole působnosti se rozrůstá i tým, který dnes čítá více než 40 členů. A my ve společnosti JPS klademe velký důraz na výběr a vzdělávání našich obchodních reprezentantů, protože je nám jasné, že jen špičkový, odborně i osobnostně připravený obchodník s vámi může vést plnohodnotný dialog. Na základě takto získané zpětné vazby se snažíme upravovat a rozšiřovat naše portfolio tak, aby JPS byla i nadále zvučnou značkou.

Děkujeme, že jste s námi již 30 let.