STOMATOLOGICKÉ SOUPRAVY ANTHOS

A3 Plus

Stomatologické soupravy třídy A3 Plus jsou jednoduché, praktické a spolehlivé. Vyrábějí se kompletně v Itálii, obsahují moderní komponenty, jedinečné hygienické systémy a disponují velkou výdrží.

Třída A3 Plus je navržena a vyráběna v jednom z největších a nejmodernějších center na výrobu přístrojů pro stomatologii v Evropě. Design souprav byl vytvořen týmem vývojářů Anthos a soupravy jsou vyráběny na ultra moderním výrobním zařízení. Na kvalitu procesu výroby souprav třídy A3 Plus je kladena velká pozornost a vše je podrobeno přísným testům kvality, stejně tak jako u vyšších tříd souprav Anthos. Díky precizní a moderní koncepci, zajišťující dlouhou životnost a spolehlivost, nabízí třída A3 Plus integrované nástroje a systémy spolu s vynikající ergonomií a flexibilitou – hlavními hodnotami značky Anthos.

více

A5

Třída A5 disponuje nejširší škálou konfigurací a ergonomických provedení a nabízí tak vynikající všestrannost. Kromě možnosti výběru z různých provedení se třída A5 snadno přizpůsobí individuálním potřebám díky široké škále volitelných prvků.

Výkon a spolehlivost jsou klíčovými rysy třídy A5. Soupravy A5 jsou cenově dostupné a vyhledávané zubními lékaři pro svou spolehlivost, výkon a vysokou kvalitu.

Soupravy třídy A5 jsou oproti soupravám A3+ doplněny o elektronickou regulaci výkonu jednotlivých instrumentů. Soupravy jsou vybaveny vyšší verzí křesla, která zajistí lepší komfort pro pacienta.

více

A6 PLUS

Soupravy třídy A6 Plus jsou luxusní a multifunkční soupravy, které v sobě spojují krásný design a dokonalou praktičnost. Disponují mnoha inovativními prvky, které byly navrženy speciálně pro tuto třídu. Soupravy třídy A6 Plus zaujmou každého, kdo hledá pro svou ordinaci dokonalý styl a silný výkon. Skutečná přednost těchto souprav však spočívá v jejich naprosté praktičnosti a nepřeberném množství možností.

Tato třída souprav je oproti soupravám A5 vybavena vyšší verzí plivátkového bloku s vylepšeným designem. Soupravy A6+ je možné doplnit o mnoho volitelných prvků výbavy  – od jednotlivých nástrojů až po možnost integrovaného RTG.

více

A7 PLUS

Třída A7 Plus je postavena na “otevřené“ digitální platformě, která je připravena integrovat vysoce výkonné instrumenty, RTG včetně senzoru pro zpracování digitálních snímků, multimédia a moderní hygienické systémy. Třída A7 Plus je ideálním řešením pro ty, jejichž cílem je budoucí růst a stále zvyšující se výkon. Soupravy třídy A7 Plus je možné přizpůsobit specifickým potřebám každého zubního lékaře s ohledem na jeho zaměření, od konzervativní stomatologie až po zubní chirurgii či implantologii.

Třída A7 Plus: vše, co potřebujete či budete potřebovat. Nic není ponecháno náhodě.

Plně digitální zubní souprava za dostupnou cenu. Jednoduché ovládání, díky kterému máte kontrolu nad každým prvkem Vaší soupravy.

více

R7

JEDNODUCHOST A VYSOKÁ KVALITA NA PRVNÍM MÍSTĚ SPOLEČNĚ S PERFEKTNÍ HYGIENOU

Jedná se o nejuniverzálnější zubní soupravu od společnosti Anthos, velmi adaptabilní, modulární, představující četné možnosti konfigurace. Třída R7 splňuje potřeby zubních lékařů tím, že nabízí ergonomické řešení kompatibilní se všemi operačními styly. Všude nalezne své uplatnění od soukromých klinik po nemocniční stomatologické oddělení, třída R7 je bezesporu správná volba.

Jedna souprava, sto řešení.

V kompletním provedení (pacientské křeslo, plivátkový blok včetně ramene pro asistenci a ramene pro lékaře) může být souprava R7 během pár vteřin přestavěna ze soupravy pro pravorukého lékaře na levorukou a zajišťuje tak vysokou variabilitu

Nejdříve uživatel přesune plivátkový blok včetně ramene pro asistenci z jedné strany na druhou.

Poté pomocí jednoduchého otáčivého pohybu je zubní modul společně s ramenem pro lékaře umístěn na opačné straně křesla.

více

L6

Polostacionární souprava s pevně umístěným plivátkovým blokem a pohyblivým křeslem. Souprava se skvělým poměrem cena/ výkon osaditelná o mnoho volitelných prvků výbavy  – od jednotlivých nástrojů až po možnost integrovaného RTG. Uživatelsky velmi jednoduchá souprava s možností celé řady hygienických systémů.

 

 

více

L9

Nový rozměr v ergonomii, zcela jiný pracovní přístup.

Nejvyšší model firmy Anthos s řadou extrémně výkonných řešení. Souprava vhodná pro integrovanou chirurgii a endodoncii přímo na křesle. Polostacionární provedení s možností sklopení křesla do úplné roviny anebo do polohy „křeslo“. Možnost plně integrovaných a automatických hygienických systémů.

více

SYSTÉMY AKTIVNÍ HYGIENY ANTHOS

WHE – nepřetržitá desinfekce
Systém WHE (Water Hygienisation Equipment) zajišťuje nepřetržitý bakteriostatický efekt neustálým přidáváním peroxidu vodíku do vody přiváděné do soupravy z vodovodní sítě. Tím výrazně snižuje počet bakterií a zajišťuje mikrobiologickou kvalitu vody. Díky oddělení zubní soupravy systém WHE zabraňuje kontaminaci vodovodní sítě. Systém vyhovuje přísným hygienickým normám EN1717 a certifikaci DVGW.

Stomatologické soupravy navíc vybavené automatickým systémem Bioster zajišťují maximální mikrobiologickou účinnost: WHE předchází šíření bakterií do vodního řádu soupravy, a BIOSTER tak účinkuje na nejvyšší možné úrovni.

Anthos doporučuje kombinované využití obou těchto systémů za účelem získání nekompromisních hygienických podmínek za všech okolností.

SHS – nezávislý (interní) zdroj vody
Díky systému SHS je možno jako zdroj vody použit láhev s destilovanou vodou, která se snadno a rychle připojí. Uživatel se kdykoli může rozhodnout, jaký zdroj bude využívat.

Tento systém lze využít i pro manuální čištění a desinfekci vodních cest zubní soupravy pomocí přidání peroxidu vodíku.

Kapacita nádržky je 1 700 ml.

Cannula washing
Tento systém, který je dostupný pouze u některých tříd z řady Anthos, umožňuje automatické čištění sacího zařízení a minimalizuje tak nutnost manuálního čištění. Průběh průplachu a desinfekce je zcela automatický.

Jedná se o každodenní proces na konci pracovního dne, nicméně je doporučeno čas od času provádět ruční mytí sacích hadic, po jejich odpojení od soupravy, za použití vhodného čisticího prostředku.

Cyklus se zapíná připojením konce sacích hadic do speciálních konektorů a probíhá následovně:

nepravidelné proplachování vodou po dobu 50 sekund
injekce 10ml desinfekční tekutiny
sání po dobu dalších 10 sekund
Anthos doporučuje používat Ster 3 Plus pro mytí a dekontaminaci vodních cest, ať již je provedena ručně nebo automaticky. Biphynl-2-olo, které je obsažené v přípravku je širokospektrý dezinfekční prostředek účinný proti gram-pozitivním a gram-negativním bakteriím, mykobakteriím, houbám a lipofilním virů. Produkt také snáší organický materiál a tvrdou vodou.

Bioster – čištění a sterilizace instrumentů
Bioster zajišťuje pohodlné čištění a sterilizaci instrumentů na konci pracovního dne. Proces je velice jednoduchý. Vybrané instrumenty se vkládají do speciálního držáku, který se nasazuje na plivátko. Systém sám rozpozná, které instrumenty byly zvoleny. Systém provede automaticky profouknutí hadic, následné napuštění desinfekcí, vysušení a zpětné napuštění vodou. Společně se systémem WHE zajišťuje BIOSTER vysokou mikrobiologickou kvalitu vody, která přijde do kontaktu s pacientem.

Při provádění Bioster cyklu, doporučuje Anthos použít nový výrobek Peroxy Ag +, který obsahuje 3% roztok peroxidu vodíku a stříbrné ionty. Stříbrné ionty byly přidány do peroxidu vodíku pro zvýšení účinnosti tím, že se sníží potřebný čas kontaktu. Také bylo prokázáno, že přítomnost iontů Ag v desinfekci zabraňuje tvorbě biofilmu.

Popis cyklu:

Obsluha vloží vybrané instrumenty do připraveného držáku, zasazeného na plivátko soupravy.
Z hadice se odstraní tekutina pomocí vzduchu.
Vstříknutí desinfekce.
Kontaktní čas standardně 10 min. (rozsah 5-30 minut).
Propláchnutí všech hadic a instrumentů vodou z předem vybraného zdroje.
Cyklus musí být proveden na konci každého pracovního dne
Je doporučeno cyklus provádět po delší nečinnosti soupravy

Flushing – proplachování
Funkce proplachování slouží jako prostředek pro každodenní výměnu vody zbylé ve vodních cestách. Tato funkce se obvykle používá před začátkem pracovního dne.

U zubních souprav R7 není možné použít systém BIOSTER, proto proplachování je možné využít jako manuální řešení funkce BIOSTER, kdy uživatel do interního zdroje vody (láhve) nalije vodu společně s desinfekčním prostředkem.

O.D.R. (Out Drop no Retraction) – prodloužení životnosti instrumentů
Systém zabraňuje usazování vodního kamene v instrumentech a prodlužuje tak jejich životnost. Po ukončení práce s nástrojem se zastaví průtok vody, zatímco proudění vzduchu pokračuje, což zaručí odstranění zbytků vody jak z instrumentu, tak z hrotu nástroje. Touto funkcí je vybavená každá souprava Anthos.

O.D.R. přináší velký krok vpřed, pokud jde o anti-retrakci ventilů používaných na minulých generacích zubních souprav. Obvykle, kvůli hromadění vodního kamene, tyto ventily jednoduše přestaly fungovat správně již po několika měsících.

O.D.R. pracuje na následujícím principu:

za provozu přístroje (instrumentu) jsou voda a vzduch dodávány současně
po vypnutí instrumentu (fáze stop) je nejdříve zastaven přísun vody a následně přívod vzduchu
aplikace vzduchu, po zastavení přívodu vody, odnáší poslední zbytky kapek vody, které zůstaly na přístrojové špičce a předchází jejich nasátí zpět do přístroje
systém O.D.R.

Peristaltická pumpa
Peristaltická pumpa nabízí možnost využití fyziologického roztoku při chirurgických a implantologických zákrocích. Fyziologický roztok je bezkontaktně se soupravou přiváděn přímo do chirurgického kolénka. Ke specializovaným zákrokům tak není potřeba žádný další speciální přístroj.

Peristaltickou pumpu je možné integrovat na zubní soupravy A7 Plus a A9.

Lze použít vak nebo láhev s destilovanou vodou. Vodní cesta je vedena skrz řídící jednotku, kde je možné nastavit koncentraci solného roztoku (5 různých úrovní, od 35 ml / min až 100 ml / min). Vše je řízeno přes ovládací panel soupravy.

více

SYSTÉM PASIVNÍ HYGIENY ANTHOS

Systém pasivní hygieny zajišťuje, aby všechny povrchy přicházející do styku s rukama lékaře nebo asistenta mohly být udržovány v maximální čistotě:

snadno odnímatelné a čistitelné součásti křesla (podpěra hlavy i zad), držák instrumentů, autoklávovatelné silikonové podložky instrumentů
vyměnitelné ochranné membrány na ovládací části soupravy
jednoduše čistitelný plivátkový blok a plniče kalíšků pacienta
jednoduché čištění sacích hadic, včetně filtru na nečistoty
K dezinfekci povrchů stomatologické soupravy Anthos doporučuje používat Ster 1 Plus. Nový vyvážený prostředek Ster 1 Plus poskytuje účinnou desinfekci a nemá nepříznivý vliv na stárnutí jemnějších povrchů stomatologické soupravy. Ster 1 Plus je střední úroveň desinfekce, která je tuberkolocidní, baktericidní, fungicidní a virucidní. Je důležité zajistit, aby všechny povrchy, se kterými lékař nebo asistentka mohou přijít do styku, byly udržovány v čistotě.

více

Tuto skupinu produktu nabizi divize: