Dentální výrobky


Odborná spolupráce


  DÜRR - dezinfekce a přístroje


Hygiena zcela jednoduše – čtyři barvy – čtyři účely.
Pomocí logicky sestaveného hygienického plánu naleznete pro každý rozsah použití odpovídající prostředek: Modrá na nástroje. Zelená na plochy. Růžová na pokožku a ruce. Žlutá pro speciální účely. Barevná dávkovací víčka Vám usnadní použití správného prostředku Durr Systém-Hygiene. Záměna není možná. Na účinnost prostředků se můžete spolehnout. Jednoduše logicky, jednoduše jistě.

Bližší informace: www.duerr.de

Rozdělení do skupin:

   Dezinfekce a čistění nástrojů - modrá

Každý kontaminovaný nástroj musí být pečlivě dezinfikován a očištěn. S ID prostředky jste bez problémů: použití v Durr-dezinfekčním boxu, ve frezátoru nebo v ultrazvuku, rovněž i ve spojení se sterilizátory – prostředky jsou vyzkoušeny na snášenlivost vůči materiálům.
 • ID 212 forte, ID 213 bezaldehydový koncentrát k dezinfekci a čistění všeobecného i chirurgického instrumentária a rotačních nástrojů citlivých na alkalie a alkohol. Mimořádný čistící účinek, vhodné i pro ultrazvuk. Z 2,5 litru koncentrátu se připraví 125 litrů pracovního roztoku.
 • ID 220 bezaldehydový roztok k přímému použití – lázeň na vrtáčky – pro současnou dezinfekci a čistění ve frézátoru 15 min. nebo ultrazvuku 5 min. Mimořádně rychlá účinnost, mimořádný čistící účinek a vysoká materiálová snášenlivost, biologicky lehce odbouratelný. 2,5litrové balení.
 • Durr dezinfekční box z odolného polypropylénu. Jednoduchá údržba díky materiálu, který je odolný i v myčkách.
 • Durr Hygopac – průchodný svářecí přístroj pro zatavení sterilních obalů podle normy, jako např. z průsvitného sterilizátoru Hygofolu dle EN 868. Veškeré instrumentárium i otisky lze nezávadně hygienicky skladovat i transportovat. 3 velikosti Hygofol sterilních obalů v rozměrech 7,5 x 30 cm, 10 x 30 cm, 15 x 30 cm.
   Dezinfekce a čistění ploch - zelená

Návštěvy pacientů a neustálý kontakt s kontaminovanými předměty vyžadují každodenní dezinfekci a čistění ploch a inventáře. Durr FD prostředky k povrchové dezinfekci postřikem a omytím přesvědčují rychlou a spolehlivou účinností a důkladným čistěním povrchů.
 • FD 312 bezaldehydový koncentrát pro současnou dezinfekci a čistění omyvatelných ploch a předmětů, jako jsou inventáře praxe, lékařských přístrojů, podkladů a stěn. Samočinný intenzivní čistící účinek. Užívá se pouze 1% koncentrace – ze 2,5 litrů koncentrátu se připraví 250 litrů roztoku k použití, hodí se na všechny běžné a omyvatelné podlahové krytiny.
 • FD 322, FD 333 bezaldehydový roztok k používání v postřikovací láhvi pro rychlou dezinfekci postřikem nebo omytím, pro jemné očistění povrchů zdravotnických prostředků. Obsahuje aktivní čisticí složky. Vyniká materiálovou snášenlivostí, rychlé zaschnutí beze zbytků, s okamžitou a dlouhodobou účinností. 2,5litrové balení.
 • FD 340 čisticí pěna pro současnou dezinfekci, čistění a ošetření hladkých ploch a užitkových předmětů všeho druhu. Velmi dobrá materiálová snášenlivost – speciálně pro ošetřovací křesla. 2,5litrové balení + 2 x 200ml láhve na pěnu + odměrka.
 • FD 350 dezinfekční ubrousky pro dezinfekci a čistění omytím povrchů zdravotnických prostředků. Vhodné např. pro podložky hlavy, držadla OP světel, násadce a kolénka, obaly intraorálních snímků. Ubrousky lze jednotlivě odtrhnout a ihned použít. Doba účinku 1 min. 3 druhy vůně: klasik, květina, citron. Balení po 90 ks ubrousků.
   Dezinfekce, čistění a péče o ruce - růžová

Dezinfekce rukou k ochraně před infekcemi je jedna z nejdůležitějších věcí. Mimoto v pozornosti stojí ochrana pokožky před drážděním, alergiemi a původci chorob. Durr HD prostředky udržují pokožku v rovnováze s účinnou a šetrnou dezinfekcí.
 • HD 410 alkoholický vtírací prostředek k hygienické a chirurgické dezinfekci rukou, klinicky zkoušený. Rychlý a dlouhodobý účinek, obsahuje ochranné látky a obnovuje tukový povlak pokožky. 2,5litrové a 400ml balení.
 • HD 435 jemný tekutý krém k častému mytí pokožky a rukou, k čistění rukou při používání alkoholických vtíracích přípravků, ke koupání a sprchování. Bez alkálií a mýdel, s látkami šetřícími, ztučňujícími a udržujícími vlhkost pokožky a s allantoinem, obsahuje ochranný kyselinový plášť. S pH, které je pro pokožku typické, s antimikrobiologickým účinkem. Balení 2,5 litru a 400 ml.
 • HD 440 tekutý krém na ošetření náročné a citlivé pokožky. Chrání, ošetřuje a předchází zánětům, zabraňuje vysoušení pokožky, udržuje vláčnou rukou, rychle se vstřebává a není mastný, příjemně voní. 400 ml vystačí až na 800 použití.
 • HD 450 chrání a ošetřuje silně namáhané ruce v praxi, nemocnici, zubní laboratoři a domácnosti. Zabraňuje dráždění rukou při pravidelném používání rukavic na jedno použití, účinkuje více hodin. 100 ml vystačí na více než 200 použití.
   Dezinfekce a čistění sacích zařízení - žlutá

Značkový program Orotol Yellow Power Vám nabízí kompletní nabídku snadno aplikovatelných prostředků k dezinfikování, čistění a péči Vašich sacích zařízení. Opírá se o dlouholeté zkušenosti se sacími systémy.
 • Orotol Plus nepěnivý bezaldehydový koncentrát pro současnou dezinfekci, dezodoraci, čistění a údržbu všech zubolékařských odsávacích zařízení a odlučovačů amalgamu. Užívá se pouze 2% koncentrace – 2,5 litrového koncentrátu získáte 125 litrů účinného roztoku. Vysoký čistící účinek a materiálová snášenlivost.
 • Orotol Ultra práškový koncentrát k dezinfekci, dezodoraci, čistění a údržbě odsávacích zařízení a odlučovačů amalgamu. Užívá se pouze 1% koncentrace – 2x500g prášku pro 100 použití.
 • OroCup uzavřený systém údržby k prosátí účinného roztoku Orotol Ultra, Orotol Plus nebo MD 555 Orotol. Adaptéry pro připojení jakékoliv sací hadice.
 • MD 550 Orotol hotový bezaldehydový roztok k čistění a údržbě plivátek zubních souprav – s antimikrobiálním účinkem. Bez problémů odstraní zbytky vodního kamene, krve, tablet na zabarvení plaku, otiskovacích hmot atd. bez poškrábání plivátka. Nepěnivý, vhodný pro všechna zařízení s odlučovačem amalgamu. 750ml balení.
 • MD 555 Orotol nepěnivý speciální čistič zubolékařských sacích zařízení a jejich odtokových vedení s problematickou vodou (např. vysoká tvrdost, těžkorozpustné soli), rovněž i odpadních vedení s malým spádem. Zvláště vhodný při používání ústních pískovačů. 2,5litrové balení.
 • Univerzální kanyly nehlučné, ergonomicky tvarované bez rohů a hran, sterilizovatelné 134 °C.
   Dezinfekce a čistění otisků, dezinfekce pro speciální účely - žlutá

Péče o odlučovače amalgamu, jakož i terapeutické přístroje v ordinaci, rovněž tak dezinfekce a čistění otisků a dalších výrobků zubních techniků vyžadují v ordinaci a laboratoři dezinfekční a čisticí prostředky vysoké účinnosti. Instalací přístroje Durr Hygojet a prostředku MD 520 zajistíte bezpečný a dostačující hygienický okruh dezinfikování přijímaných a odesílaných otisků.
 • MD 520 bezformaldehydový hotový roztok k dezinfekci a čistění otisků, protetických prací, atrikulátoru, odolných proti korozi atd. Zvyšuje přesnost mistrovských modelů ze sádry svým vynikajícím čistícím účinkem. Použitelný pro algináty, silikony, polyethergumy, hydrokoloidy, polysulfidy. Zaručuje stabilitu rozměrů a kompatibilitu se sádrou. 2,5litrové balení.

 • Durr dezinfekční box z odolného polypropylénu pro dezinfekci ponořením a čistěním s MD 520 na klinice, v ordinaci a laboratoři. Hodí se až pro 6 otisků nebo protetických prací, dezinfekce ponořením s MD 520 již za 5 min.

 • Durr dezinfekční dóza pro dezinfekci a čistění ponořením s MD 520 již za 5 minut. Speciální závěs pro max. 2 otiskovací lžíce.
 • Durr Hygojet – dezinfekční komora – uzavřený systém. V přístroji se dezinfikují a čistí s MD 520 veškeré důležité otiskovací hmoty, jako algináty, silikony, polyetherguma, hydrokoloidy, polysulfidy, při zachování rozměrové stability a snášenlivosti se sádrou, hodí se i pro protézy, můstky, korunky či artikulátory odolné proti korozi.
 • MD 530 odstraňovač cementů. Hotový roztok k odstranění cementů rozpustných v kyselinách , zubního kamene, oxidovaných vrstev, kuřáckých skvrn apod. na protézách, můstcích, korunkách, skle atd., kromě toho odstraní stopy koroze, zbytky po tavení, vynikající materiálová snášenlivost, vhodný i pro ultrazvukové přístroje. 2,5litrové balení.
 • MD 535 odstraňovač sádry. Hotový roztok k odstranění sádry a alginátů z otiskovacích lžic, míchacích špachtlí, nožů na sádru, míchacích kelímků, veškerých protetických materiálů, ortodontických aparátků, atd. 2,5litrové balení.
 • Vector dezinfekce je bezaldehydový hotový roztok pro rychlou, účinnou dezinfekci a čistění vnitřních částí přístroje Durr Vector. 2,5litrové balení.
  Vector – odstraňovač zubního kamene

Přístroj na odstranění zubního kamene a plaku, vyleštění nebo opracování skloviny.

VECTOR je novým systémem ultrazvukových přístrojů, který jako příčinný ošetřovací systém eliminuje bakterie způsobující onemocnění, stejně jako plak, konkrementy a endotoxiny. Používá různé tvary nástrojů z rozličných materiálů a suspenze s leštícím a brusným účinkem. Přídavné sady nástrojů rozšiřují použití systému Vector také do jiných oborů stomatologie, jako je profylaxe a ošetření zubního kazu. Nástroje jsou vytvořeny podle minimálně invazivních kritérií.
Systém Vector byl navržen tak, aby uživatelům tohoto přístroje přinesl možnost léčby parodontitidy, periimplantitidy a k čistění zubů i mikroinvazivní preparaci, speciální systematika ošetřování zároveň dovoluje vysokou časovou hospodárnost.
Pokyny k použití
Charakteristickým prvkem pro systém Vector je rezonanční tělísko v hlavičce násadce ve tvaru kroužku. Nástroj, nasazený v 90° úhlu k podélné ose násadce, je-li správně upevněn, se díky kroužku pohybuje nahoru a dolů. Nekontrolovatelné záchvěvy a mechanické vibrace běžné u zvukových a ultrazvukových nástrojů se díky tomuto rezonančnímu tělísku eliminují. Pomocí rezonančního tělíska se násadce zahřívají pomaleji, proto není zapotřebí vysokých dávek vody k chlazení a přiváděná voda se nerozptyluje ve formě aerosolu. Celý nástroj se ve všech úsecích pohybuje stejně, tj. nevznikají místa s minimálním nebo maximálním pohybem.
Smáčivost tekutin přiváděných na povrch nástrojů se výrazně zvyšuje podélnými kmity nástroje, přičemž se kapky vody nezávisle na místě vstupu váží na nástroj jako vodní film. Vodní povlak se pevně pojí na povrch nástroje, čímž se dostatek tekutiny dostane i do hlubokých parodontálních chobotů, úzkých kavit nebo hluboko do oblasti kořenových kanálků.
Pro šetrné ošetření citlivých struktur a povrchů zubu, k odstranění subgingiválních biofilmů, konkrementů, usazenin zubního kamene, převisů výplní nebo supragingiválního plaku je možno použít nástroje z částečně flexibilních vláknitých materiálů s redukovaným příkonem energie (je zde redukována i odolnost proti otěru). Použití nástrojů z vláken je především doporučováno při podpůrné parodontoterapii, terapii a profylaxi periimplantární mukositidy nebo periimplantidy. K výše vyjmenovanému a k využití fluiddynamického efektu s následným navýšením energie se při ošetřování povrchů hodí rovná sonda z neplněného vysokoflexibilního plastu, tato sonda je rovněž vhodná při ošetřování parodontu jako výplachový nástroj.
Navýšení energie se dá docílit také přidáním částic do přiváděné tekutiny. Podle velikosti, povrchu, tvrdosti a tvaru zrn je medium více či méně abrazivní. Na výběr je ze dvou fluidů: Vector-fluid-polish (lešticí fluid s částečkami hydroxylapatitu k leštění), kterým lze dosáhnout důkladné odstranění subgingiválně adherovaných biofilmů (zabraňuje poškození nebo obrušování tvrdých zubních tkání, povrchů implantátů, zubních náhrad, nepoškozuje cement kořene), druhým fluidem je Vector-fluid-abrasive (abrasivní fluid s částečkami siliciumkarbidu k opracování), který se zejména používá při preparaci kavit podle minimálně invazivních kritérií, k dokončení a uhlazení okrajů kavit a k rekonstrukci nebo finýrování zubních výplní.
Parodontologické vyšetření
Specifické parodontologické vyšetření se zakládá na cirkulární sondáži parodontu zubů pod tlakem (je doporučen tlak cca 0,2 N). Reprodukci naměřených hodnot ulehčuje použití sondy kalibrované na tlak. Měření je nutné provést na všech plochách u všech zubů, přičemž u každého zubu se dokumentuje nejhlubší hodnota (nejméně 6 míst měření na 1 zub). Hloubka sondáže sulku je vzdálenost mezi gingiválním okrajem a dnem chobotu, dále je potřeba na stejných místech změřit skutečnou ztrátu úponu, tj. retrakci gingivy. Retrakce gingivy nebo její hyperplazie se udává jako vzdálenost mezi předpokládanou nebo rekonstruovanou hranicí skloviny a cementu. Vyhodnocení furkace se provádí zahnutou parodontální sondou.
Podpůrná porodontální terapie
K doplnění iniciální parodontální diagnostiky, která eviduje následky dosavadního průběhu choroby, dokumentuje diagnostika v rámci podpůrné parodontální léčby změny, ke kterým došlo od prvního ošetření nebo během dosavadních recall-ošetření, reparovaných nebo regenerovaných stavů v paradontu. Podpůrnou parodontální terapii uzavíráme odstraněním supragingiválních zabarvení.
Příčinná minimálně invazivní parodontální terapie se spec. zřetelem na metodu Vector
Vysoká účinnost vyplývá především z designu ošetřovacích nástrojů konstruovaných dle minimálně invazivních kritérií, které při maximální ochraně tkání dosáhnou i do těžko přístupných oblastí ,jako jsou kostní choboty nebo furkace a pomocí jemného dotyku se s nimi citlivě ošetřuje. Metodu Vector přijímají pacienti velmi dobře. To dovoluje ošetření všech sub- a supragingiválních povrchů (mnohonásobně bez anestezie) v jednom sezení, což je příznivé i pro možné zpomalení reinfekce.
Kromě kompletního systému, který obsahuje základní přístroj s násadcem, držákem násadce, nožním spínačem, Vector fluid polish, Vector fluid abrasive, Vector desinfekci a Tool –Kit Paro, je možné si objednat další příslušenství k VECTORu, a to odkladač pro násadec Vector se záchytnou nádobkou, násadec kompletní s patentovaným převodem kmitání, pojízdný stolek pro Vector a jiné.

Používané nástroje pro konkrétní druhy léčby
Paradontologie

 • Tool-Kit Paro (stříbrný) – nástrojový box s 3 nástroji pro ošetření parodontu
 • Paro sonda rovná – nástroj rovnající se parodontální sondě k ošetření labiálních, bukálních a orálních ploch
 • Paro sonda zahnutá – nástroj rovnající se Naber-sondě k ošetření interradikulárních prostor
 • Paro kyreta – zahnutý nástroj k ošetření sub- a supragingiválních aproximálních ploch
Záchovná terapie
 • Tool-Kit Recall (černý) – nástrojový box se 2 nástroji k záchovné udržovací léčbě parodontu
 • Recall sonda rovná CFK – nástroj tvaru sondy, částečně flexibilní (plast s uhl. vlákny) k ošetření sub- a supragingiválních labiálních, bukálních a orálních ploch
 • Recall kyreta CFK – zahnutý, částečně flexibilní nástroj (plast s uhl.vlákny) k ošetření aproximálních ploch
Čistění zubů
 • Tool-Kit Supra (žlutý) – nástrojový box se 4 nástroji k čistění zubů
 • Supra sonda flexibilní – vysoce flexibilní nástroj tvaru sondy k selektivnímu využití fluiddynamického efektu systému Vector (nástroj k oplachu a vyleštění plochých částí zubu)
 • Supra Flex – plochý, velmi tenký nástroj k čistění a leštění interdentálních prostor
 • Supra-Knospe CFK (plamínek) – částečně flexibilní (plast z uhl. vláken) nástroj tvaru plamínku k čistění a leštění konkávních zubních ploch
 • Supra-Scaler – nástroj k hrubému odstraňování silných, supragingiválních usazenin zubního kamene
Preparace
 • Tool-Kit Präp (červený) – nástrojový box se 6 nástroji na preparaci, finýrování a vypracování
 • Präp-Knospe (preparační plamínek) – plamínkovitý, hladký nástroj k preparaci, finýrování a vypracování
 • Präp-Zylinder – cylindrovitý, hladký a dutý nástroj k preparaci (průměr 1,4 mm)
 • Präp-Konus 010 – hladký nástroj tvaru konusu se zaoblenými hranami k preparaci a finýrování (průměr 1,00 mm špička)
 • Präp-Konus 014 – hladký nástroj tvaru konusu se zaoblenými hranami k preparaci a finýrování (průměr 1,4 mm špička, 1,8mm báze)
 • Präp-Kugel 012 (kulička) – kulovitý, hladký nástroj k preparaci, finýrování a vypracování (průměr 1,2 mm)
 • Präp-Kugel 018 – kulovitý, hladký nástroj k preparaci, finýrování a vypracování (průměr 1,8 mm)
Mikroinvazivní preparace
 • Tool-Kit Micro (fialový) – nástrojový box se 6 nástroji pro mikroinvazivní preparaci
 • Micro-Zylinder 008 – hladký nástroj, cylindru k mikroinvazivní preparaci (průměr 0,8 mm)
 • Micro-Kugel 008 (kulička) – kulovitý, hladký nástroj k mikroinvazuivní preparaci (průměr 0,8 mm)
 • Micro-Flamme (plamínek) – hladký, plamínkový nástroj k miktroinvazivní preparaci
 • Micro-Halbellipse klien (poloelipsa malá) – hladký nástroj tvaru půlelipsy k mikroinvazivní preparaci
 • Micro-Halbellipse gross (poloelipsa velká) – hladký nástroj tvaru půlelipsy k mikroinvazivní preparaci
 • Micro-Halbflamme (poloplamínek) – hladký nástroj tvaru půlplamínku k mikroinvazivní preparaci
Materiály
 • Vector Fluid abrasive – abrazivní fluid s částečkami siliciumkarbidu
 • Vector Fluid polish – leštící fluid s částečkami hydroxylapatitu
 • Vector dezinfekce – připravený dezinfekční roztok k čistění a dezinfekci hadic a rozvodů přístroje
Vector – CD ROM
Interaktivní multimediální CD s animacemi, grafikou a videofilmem (vše o systému Vector včetně animovaného návodu k obsluze)


  Odlučovače amalgamu

Odlučovač amalgamu AZ 100

Univerzální odlučovač pro každý unit, v ochranné skříňce nebo bez skříňky, hlučnost cca 45 dB, dlouhá životnost, jednoduchá instalace, průtok 16 l/min., odlučovač až pro 3 ordinace, odlučovač je možné umístit přímo do ordinace vedle soupravy, účinnost odloučení je 98 % (splňuje požadavky EU), 2780 otáček/min., interval výměny kazety odpadu je 12-18 měsíců.
 • umístění samotného odlučovače je v ochranné skříňce, tj. je možné odlučovač umístit přímo do ordinace vedle soupravy
 • průtok 16 l/min
 • odlučovač až pro 3 ordinace
 • účinnost odlučování je 98 % (splňuje požadavky EU)
 • 2780 otáček/min
 • interval výměny kazety odpadu je 12 – 18 měsíců
 • hlučnost cca 45 dB[A]
 • dlouhá životnost
 • jednoduchá instalace
 • přímo ve Vaší ordinaci Vám poradíme, jaký odlučovač je právě pro Vaši ordinaci ten nejlepší
  Sací a separační jednotky

VSA 300
Sací, separační a odlučovací jednotka určená pro jednu soupravu, účinnosti odloučení 97,5 %.

VS 300
Sací jednotka se separací pro jednu zubní soupravu s výkonem 300 l/min. – mokré sání. Jednotka se prodává s ochrannou skříňkou nebo bez skříňky. Ochranná skříňka slouží pro umístění VS 300 do ordinace, zajišťuje nižší hlučnost.

  VistaRay – digitální intraorální systém

Digitální intraorální snímkování RTG. Redukce ozáření až o 80 %, aktivní plocha senzorů, HR-1: 30 x 20 mm (v ceně), HR-2: 36,8 x 27,5 mm.
  Vyvolávací automaty

Spolehlivé vyvolávací automaty firmy Durr.
XR 04
Vyvolávací automat pro intraorální snímky. Pro snímky 2 x 3 cm a 3 x 4 cm, není vybaven pro sušení snímků. Nastavitelná doba vyvolání. Vyvolání bez temné komory. Velmi snadná obsluha. Verze s topením nebo bez topení. V základní ceně je zahrnuta sada Periomat Intra (4 vsádky vývojky a ustalovače) v hodnotě 1182,-Kč.

Dále jsou v nabídce vyvolávací automaty XR 24 Pro, Periomat, Periomat Plus.

Durr Automat XR New vyvolávací tekutiny – 2 vsádky vyvolávacích tekutin – vývojka 2 x 5 litrů a ustalovač 2 x 5 litrů pro všechny typy vyvolávacích automatů XR 24 a AC 245.
Set chemikálií pro vyvolávací automat XR 04 a Periomat/Plus – 4 vývojky a 4 ustalovače, jsou ředitelné vodou, na 200 snímků (1 ustalovač a 1 vývojka, tj. celkem 800 snímků nebo 3-4 týdny provozu).

  Intraorální kamery

Intraorální kamera VistaCam s kabelovým přenosem
Intraorální kamera s nejnovější technologií LED osvětlení, IFC-optika s makro, intraorálním a extraorálním rozsahem, až 100násobné zvětšení u makro rozsahu, rozlišení > 50 LP/mm, focus-rozsah 0,01 mm – nekonečno, vysoká intraorální hloubková ostrost /1-3 zuby/, extraorální linie úsměvu až do nekonečna, volba zobrazení – přímý/obrácený pohled, vč. držáku násadce a Y-adaptéru s 2m kabelem k přímému napojení k PC, přenos signálu Composite přes cinch, hmotnost 100 g, vč. 20 ks hygienických návleků a hygienických ubrousků FD 350.

Intraorální kamera VistaCam CL radiový přenos
Jedinečný bezdrátový přenos mezi kamerovým násadcem a řídicí jednotkou. Oproti kabelové verzi navíc obsahuje: NiMH akumulátor a nabíjecí stanici, řídicí jednotku s příjimacím modulem, výstup signálu Composite a S-VHS, bezlicenční radiový přenos 2,4 GHz, váha 130 g.

 

Webobchod

jméno

hesloregistrace

Nákupní řád pro internetový obchod

Výprodej
Bazar
Akademie JPS
Lebedím si s JPS
Katalog odměn
JPS news
JPS magazín