Dentální výrobky


Odborná spolupráce


  Anthos - Instrumenty


Mikromotory

Vysoce výkonné indukční mikromotory, nejlepší ve své kategorii, jsou dostupné ve dvou základních variantách.

i-MMs

Dokonale vyladěný střídavý mikromotor zaručuje maximální výkon a spolehlivost.

Bezuhlíkový i-MMS je lehký, silný, kompaktní, bez vibrací a s LED osvětlením. Má všestranné využití v konzervativní stomatologii, snadno také splní veškeré protetické či endodontické požadavky.

Otáčky je možné nastavit v rozsahu od 100 do 40.000 otáček za minutu, točivý moment může dosáhnout až výjimečných 4.5 Ncm. Rychlospojka dle ISO 3964. Auto-reverse a auto-forward. Váží pouhých 82 gramů.

Vyroben z eloxovaného hliníku. i-MMS může být sterilizován v autoklávu.

i-MMr L

Vysoce výkonný univerzální indukční mikromotor, na vrcholu ve své kategorii. Mikromotor je plně integrován s elektronikou stomatologické soupravy a umožňuje tak plnou kontrolu. Extrémně kompaktní a lehký, ideální pro každodenní použití v konzervativní a protetické stomatologii.

Otáčky je možné nastavit v rozsahu od 1.000 do 40.000 otáček za minutu, maximální točivý moment činí 3 Ncm. K dispozici s LED (i-MMr L) nebo bez LED (i-MMr) osvětlení. Váží pouhých 82 gramů.

Možnosti mikromotorů u jednotlivých tříd souprav:

  A3 Plus A5 A6 Plus A7 Plus A9 R7 R7 Modulo
iMMs - - - + +
iMMr L + +     +
iMMr        

+ volitelně, • standard, - není k dispozici

OZK - odstraňovače zubního kamene

Odstraňovače zubního kamene U-PZ řady jsou ideální pro profylaxi a více invazivní parodontologické úkony. Bezpečný a efektivní provoz zajišťuje maximální ochranu měkkých tkání.

Díky pokročilé řídicí elektronice, jsou také ideální pro zpřístupnění a čištění kanálků v endodoncii.

Model u-PZ7 je na rozdíl od modelu u-PZ6 vybaven LED osvětlením.

Standardní koncovky:

C1 - supragingivalní aplikace, střední až vysoký výkon, používá se s chlazením

C2 - supragingivalní aplikace, střední až vysoký výkon, používá se s chlazením, může být také použita kolmo ke sklovině

C4 - supragingivalní aplikace, řezáky a moláry, střední až vysoký výkon, používá se s chlazením

P1 - supragingivalní a subgingivální aplikace v interproximálních prostorech, střední výkon, používá se s chlazením

Volitelné koncovky:

R1/R2/R3/RR/RL – restorace, kavity (minimální intervence), zvláště vhodný pro přední a molární mezizubní kavity

P3 – parodontologie, subgingivální a aplikace do kořenových kanálků, parodontální kapsy, chlazení antibakteriálním roztokem, střední až vysoký výkon

E4 – endodoncie, hrot s diamantovým povrchem, pro přesné opracování nebo rozšíření vstupní části kořenového kanálku, vysoký výkon se střední úrovní chlazení

E3 – endodoncie, pro kompresi gutaperči, použití na vysoký výkon bez chlazení

E1 – kleština pro endonástroje 120 °, střední až nízký výkon, maximální chlazeníE2 – kleština pro endonástroje 95 °, střední až nízký výkon, maximální chlazení

uPZ6
uPZ6

uPZ7
uPZ7

Polymerační lampa T-LED

Lehká polymerační lampa s programy a příslušenstvím nabízí všestranné využití. Díky rotaci pracovní části o 180° je možné snadno dosáhnout i na problémové partie.

T-LED je exkluzivní, patentovaný nástroj přinášející programy a doplňky pro každodenní potřebu. Světlo a kloubová 180° rotace umožňují použití v přímých a úhlových režimech. Světelné emisní cykly jsou optimalizovány podle klinických doporučení, které se zaměřují na aspekty dodané energie a potřebných časů.

Otočná rukojeť

Díky patentované a jedinečná rukojeti poskytuje nabízí T-LED maximální pracovní komfort. Velmi vysoká kvalita optických vláken zajišťuje homogenní intenzitu světla po celé ploše a kompletní polymeraci. V tradičních polymeračních lampách je intenzita světla nerovnoměrná a vede k částečné kompozitní polymeraci.

T-LED má šest polymeračních programů, včetně třech programů s možností postupného startu (nové světelné emisní cykly byly optimalizovány podle klinických doporučení se silným zaměřením na množství dodané energie ve vztahu k časově minimální světelné emisi), jejichž cílem je zabránit jevům smrštění dané sloučeniny. Stručně řečeno, optimální kombinace rychlých časů pro zpracování a spolehlivých výsledků.

cyklus výkon (mW/cm2) celkový čas (s) celková energie (mJ/cm2)
1 1 000 20 20 000
2 1 600 15 24 000
3 1 900 20 36 000
cyklus počáteční výkon(mW/cm2) čas působení počátečního výkonu (s) čas zesilování výkonu (s) finální výkon(mW/cm2) čas působení finálního výkonu (s) celkový čas (s) celková energie (mJ/cm2)
B 500 5 5 1 000 5 15 11 250
R 500 5 5 1 200 5 15 20 250
L 500 5 5 1 800 10 20 26 250

Turbínky

Hlavním rysem turbínek Anthos je jejich velmi tichý provoz. Průměrná hladina hluku je pouze 57dB (A), hluboko pod úrovní, kterou produkují konvenční turbínky.

Nejúčinnější chlazení je zajištěno proudící tekutinou, které se liší dle modelu k modelu. Na výběr je od 2 do 4 zdrojů chlazení. Ať už je zákrok jakýkoliv, více zdrojů chlazení pomáhá zajistit optimální viditelnost v pracovní oblasti. K dispozici jsou dvě samostatné trysky, jedna pro vodu a druhá pro vzduch, tekutiny nejsou smíšeny uvnitř turbíny a je tak zabráněno křížové kontaminaci obvodů. Kromě toho duální trysky také zajistí stálý a stabilní sprej, nezávisle na různých tlacích vzduchu a kapaliny.

LED osvětlení

Namísto tradičních halogenových žárovek je nyní použito miniaturního obvodu s LED osvětlením zajišťující delší životnost a vyšší kvalitu bílého světla.

Hygiena a asepse

v myčce nástrojů nebo autoklávu.

Výměna vrtáčků pouhým stisknutím klávesy

Výměna vrtáčků je rychlá a snadná díky speciálnímu mechanismu na hlavě všech Anthos Silent Power modelů.

Rychlospojka

Peristaltická pumpa

Peristaltická pumpa nabízí možnost využití fyziologického roztoku při chirurgických a implantologických zákrocích. Fyziologický roztok je bezkontaktně se soupravou přiváděn přímo do chirurgického kolénka. Ke specializovaným zákrokům tak není potřeba žádný další speciální přístroj.

Pumpu je možné integrovat na zubní soupravy A7 Plus a A9.

Lze použít vak nebo láhev s destilovanou vodou. Vodní cesta je vedena skrz řídící jednotku, kde je možné nastavit koncentraci solného roztoku (5 různých úrovní, od 35 ml / min až 100 ml / min). Vše je řízeno přes ovládací panel soupravy.

peristaltická pumpa
peristaltická pumpa

peristaltická pumpa
peristaltická pumpa

ovládací panel
ovládací panel

 

Webobchod

jméno

hesloregistrace

Nákupní řád pro internetový obchod

Výprodej
Bazar
Akademie JPS
Lebedím si s JPS
Katalog odměn
JPS news
JPS magazín